Było blisko

LIDER III WŁOCŁAWEK - UNIA CHOCEŃ 1-1(0-1) Sędzia Sebastian Szubski(Kowal)

Bramki: Łukasz Jasiekiewicz 57-k - Adam Dankowski 18

W 50 min spotkania Krystian Skwarski został ukarany karą 2 minut za kopnięcie przeciwnika

LIDER III: 1 Jakub Rakowski - 6 Bartłomiej Buliński 8 Igor Chojnacki 5 Adrian Czarnecki 17 Michał Hofman 11 Łukasz Jasiekiewicz 7 Jakub Orliński 13 Kacper Orliński 9 Olaf Pietrzak 10 Alan Urbaczewski 20 Antoni Zasada Skład rezerwowy 14 Miłosz Bladoszewski 2 Alan Kowalski 3 Kacper Kulasiński 16 Adam Modrzejewski 12 Kacper Nowak 4
Łukasz Szarwarkowski TRENER: Lipkowski Tomasz

UNIA : 1 Wiktor Staniszewski 5 Fabian Przybyszewski(k) 8 Jakub Nowakowski 10 Jakub Feliniak 3 Adam Dankowski 11 Bartosz Mikołajczewski 16 Kacper Ciesielski 9 Mateusz Klonowski 7 Kacper Waligórski 6 Krystian Skwarski 17 Gracjan Urbański Skład rezerwowy 12 Miłosz Laskowski 15 Mateusz Paprocki

Blisko wywiezienia 3 punktów z Włocławka był zespół trampkarzy, niestety zabrakło sił i konsekwencji w grze. Początek mógł być wspaniały ale przy rzucie rożnym zawodnicy zderzyli się i bramka nie padła, a w drugiej sytuacji przy rzucie wolnym Kuby nikt nie zamknął akcji i piłka minimalnie minęła słupek.  W tym okresie mieliśmy przewagę, którą w 18 minucie fantastycznie wykorzystał Damek, który po solowej akcji strzelił w samo okienko. Po tej bramce stanęliśmy i oddaliśmy niepotrzebnie inicjatywę Liderowi. Ich akcje kończyły się na naszych obrońcach ale my nie robiliśmy nic by podwyższyć wynik. W naszą grę wkradło się dużo niedokładności i strat. Po przerwie Lider uzyskał jeszcze większą przewagę i dążył do zdobycia bramki. My opadliśmy z sił, a mając na zmianę tylko jednego zawodnika z pola, który wrócił po chorobie nie mieliśmy świeżości. W 57 minucie niestety Lider wyrównał po karnym i już mniejsza z tym czy go było czy nie ale był on konsekwencją tego co pisałem wcześniej, a w środku pola zrobiła się wielka dziura. W ostatnich minutach zespół próbował powalczyć o pełną pulę niestety nie udało się. Trampkarze nadal są w grze z dużymi szansami na awans ale łatwiej na pewno nie będzie. W trampkarzach udanie zadebiutował Kacper Ciesielski  niestety długa był lista nieobecnych na tym spotkaniu.

Zakończyła się 1 runda rozgrywek o mistrzostwo lig młodzieżowych, a przed nami runda rewanżowa, która zawsze jest trudniejsza ponieważ zespoły mniej więcej znają grę rywala tym bardziej w odstępie tak krótkiego czasu. Trampkarze od meczu z Liderem zaczęli sesję wyjazdową, która potrwa do meczu z Liderem u siebie. Obiekty w Dobrem Radziejowie i Piotrkowie to stadiony z prawdziwego zdarzenia, gdzie trzeba będzie pokazać pełnie swych umiejętności i wytrzymałość. Potrzebna jest też duża frekwencja na meczach by trener mógł wybrać rożne rozwiązania i warianty gry, tej w ostatnich meczach trochę zabrakło. Młodzicy będą starali zrewanżować się za porażki i liczyć na łud szczęścia w grach rywali. Jeżeli jesienią nie uda się awansować o ten awans można powalczyć wiosną. Oto sytuacja w Innych grupach młodzieżowych lig:

Włocławek: IV liga okręgowa  Trampkarz Grupa 1

Po pierwszej rundzie na czele jest Kujawiak Kowal z Liderem II obie drużyny mają po 9 punktów

Włocławek: III liga okręgowa  Trampkarz

Po pierwszej rundzie na czele jest Lech Rypin a do naszej ligi mogą spaść Włocłavia lub LTP Lubanie

Włocławek: IV liga okręgowa  Młodzik Grupa 1

Po pierwszej rundzie na czele jest Dwunastka Włocławek

Włocławek: IV liga okręgowa  Młodzik Grupa 3

Po pierwszej rundzie na czele jest UKS Skrwa Skrwilno

Włocławek: IV liga okręgowa  Młodzik Grupa 4

Po pierwszej rundzie na czele jest GKS Baruchowo

Włocławek: III liga okręgowa  Młodzik

Po pierwszej rundzie na czele jest Lech Rypin a do naszej ligi mogą spaść Start Radziejów lub UKS Lipno w zależności, które zespoły z pierwszych miejsc w 4  IV ligach wygrają baraże. Może być taka sytuacja, że zepół prowadzący w naszej lidze nie awansuje do wyższej bo może przegrać baraże.