Runda jesienna za nami

Runda jesienna sezonu 2016/2017 została zakończona przez nasze drużyny młodzieżowe. W tym roku nasz klub reprezentowały 2 drużyny: trampkarzy i młodzika, mecze sparingowe rozgrywali również orlicy.
Drużyna trampkarzy po wielu trudnościach powstała w sierpniu, a w jej skład weszli zawodnicy rocznika 2003, którzy zakończyli grę w lidze młodzika, kilku chłopców z rocznika 2004 przeniesionych z młodzika oraz chłopcy z naboru. Kadra trampkarzy jest bardzo wąska i wciąż poszukujemy 3,4 osób, aby uzupełnić skład. Drużyna, która w większości składała się z nowicjuszy a za sobą ciężką rundę, po której zajmuje 8 miejsce. Do zajęcia lepszego miejsca zespołowi zabrakło doświadczenia, zgrania i warunków fizycznych, koncentracji oraz umiejętności, które trzeba wypracować na treningach. Zawodnikom udało się wygrać jedno spotkanie (z Wichrem na wyjeździe 4-0) natomiast reszta skończyła się wysokimi porażkami orócz meczu ze Skrwą, który mógł zakończyć się inaczej ale zabrakło tego co piałem. Pozytywnym aspektem są bramki zdobywane przez ten zespół 8 w rundzie jesiennej. Jest to o jedną mniej niż młodzicy w tamtym sezonie ale o mieli 10-ciu przeciwników a trampkarze mają tylko ośmiu. W trakcie rundy opiekunem trampkarzy został Marek Malinowski były trener i zawodnik seniorów. Trzeba natomiast przyznać, że trampkarze bardzo aktywnie uczestniczyli w treningach(które w połowie sezonu odbywały się nawet 3 razy w tygodniu) oraz spotkaniach, które rozgrywali w swojej lidze i frekwencja prawie zawsze była pełna Chłopakom życzymy aby po przepracowaniu okresu zimowego runda wiosenna wypadła lepiej od tej jesiennej.
Jeżeli chodzi o grę młodzika to pozostaje malutki niedosyt, ponieważ oprócz meczu z Włocłavią w każdym z pozostałych spotkań wynik powinien być korzystniejszy. Chłopcom zabrakło skuteczności, obrony przy stałych fragmentach gry oraz niestety pełnej frekfencji na meczach szczególnie wyjazdowych. Najbardziej nieodżałowane są remisy z Młodą Włocławianką, a szczególnie z Wisłą Dobrzyń i Łokietkiem. Zawodnicy zajęli wysokie 5 miejsce, choć ambicje sięgają podium. Na początku strzelali mało bramek, ale końcówka rundy pod tym względem była lepsza. Pamiętajmy, też, że kadra młodzików to nie tylko rocznik 2004 i 2005 ale również młodsi,którzy spełniają czołowe role w tej drużynie. Jeżeli chłopcy poprawią swoją skuteczność to podopieczni Marcina Klonowskiego wiosną być może staną na podium czego im życzymy.
Zarówno trampkarze jak i młodzicy mają bardzo wymagającą grupę ligową, w której występują bardzo silne zespoły z Włocławka Lipna i Rypina. Grając w tak wymagającej lidze chłopcy sobie radzą dają z siebie wszystko i to jest najważniejsze.
W lidze nie występuje zespół orlika, który trenuje i rozgrywa sparingi(ostatnio na hali z Kujawiakiem Kowal 6-4). Zawodnicy przygotowują się do gry w lidze młodzika w przyszłym sezonie. Ligę trampkarzy zdominował zespoły MOSIR Lipno i Włocłavii, podobnie jak młodzika przy końcowej zadyszce Lecha. Zespół MOSIRu nie rozegrał ostatnich spotkań z Łokietkiem, więc tabele i klasyfikacje strzelców po rundzie jesiennej nie są do końca pełne. Klasyfikacje strzelców obu drużyn zdominowali piłkarze Włocłavii.

Trampkarz

13 Kamil Falkowski(Włocłavia)
12 Kasjan Piwczyński(Lech)
9 Hubert Bąkowski(Włocłavia)