Młodzicy zaczynają ligę

Witamy na nowej stronie drużyn młodzieżowych Unii Choceń. Adres starej strony znajduję się w dziale "O klubie", gdzie można powspominać poprzednie lata. Poprzednia grupa, która od trampkarzy do juniora starszego w poprzednim sezonie zakończyła działalność przechodzi do historii, od sezonu 2015/2016 zaczyna się nowa epoka i nowa grupa.

W obecnym sezonie Unię Choceń będą reprezentować zawodnicy w kategorii młodzika. Drużyna powstała na bazie grupy orlików trenujących już dwa sezony, na boisku w Śmiłowicach pod okiem pani Pauliny Trzcińskiej. W drużynie grali chłopcy ze Śmiłowic i okolic uczęszczający do pobliskiej szkoły podstawowej w Śmiłowicach, gdzie dyrektorem jest nasz prezes klubu. Jako Unia Choceń brali udział w licznych turniejach młodzików min. Kujawy Cup 2014(które było w Choceniu) 15 miejsce oraz w I powiatowych mistrzostwach orlików, w których zajęli 1 miejsce, a królem strzelców został Krystian Skwarski z 9 bramkami na koncie.

Wyniki: Unia - Łokietek 4:0, Unia - MGKS II 5:0, Unia - MGKS I 5:1, Unia - Zgoda 0:0

1. Unia 4 10 14-1
2. Zgoda 4 8 5-3
3. Łokietek 4 7 18-6
4. MGKS I 4 3 6-14
5. MGKS II 4 0 2-21

UNIA: Krystian Skwarski, Wiktor Staniszewski, Sebastian Bagiński, Adam Dankowski, Mikołaj Świątecki, Michał Walewicz, Jakub Sawicki, Kacper Waligórski, Mateusz Klonowski, Marcel Klonowski, Igor Trzciński.

Od sierpnia tego roku zawodnicy uzupełnieni rówieśnikami z Chocenia i okolic trenują dwa razy w tygodniu na boisku GOSIR w Choceniu. W wakacje kilku z nich pojechało z Liderem Włocławek na obóz treningowy na Słowacji. Chłopcy zostali zgłoszeni do rozgrywek orlików na ten sezon  grając przed rundą sparingi z Liderem Włocławek przegrywając Liderem 5-0 w Choceniu i wygrywając z Liderem II 12-2 na orliku przy SP 11.. 29 sierpnia młodzicy zainaugurowali rozgrywki w okręgowej lidze młodzików Włocławek grupa II grając z Dwunastką Włocławek. Liga składająca się z 11 drużyn(wycofała się Młoda Włocławianka), będzie w tym sezonie przetarciem dla zawodników grających do tej pory na orliku. Wyniki schodzą na plan dalszy najważniejsze jest ogranie, które zaprocentuje w przyszłym sezonie.