Przygotowania do sezonu

Od lipca trampkarze,  zaczęli przygotowania do nowego sezonu. Trampkarze trenowali 3 razy w tygodniu w poniedziałek środę i piątek godziny treningów to 11 lub 17 ze względu na wakacyjny okres. Przez ten cały okres, na treningi przychodziło sporo różnych chłopców ale na dzień dzisiejszy kadra się zasadniczo nie zmieniła. Odszedł rocznik 2002,  który rok czasu musi pauzować, bo jest w wieku juniora młodszego, przyszła natomiast grupa osób, która skończyła wiek młodzika i grała już na wiosną w niektórych meczach trampkarzy. Są to Krystian Skwarski, Adam Dankowski, Mateusz Klonowski, Kacper Waligórski i Sebastian Bagiński oraz Dorian Jabłoński, który powrócił po rocznym we Włocłavii. Z poprzedniego sezonu w trampkarzach zostali: Wiktor Staniszewski, Miłosz Laskowski, Miłosz Rysio, Bartosz Mikołajczewski, Mateusz Paprocki, Gracjan Urbański, Hubert Brzozowski, Kacper Czopiński, Fabian Przybyszewski i Jakub Feliniak. Z drużyną trenuje Hubert Troszczyński, były zawodnik UKS SMS Włocławek i w najbliższym czasie okaże się, czy dołączy do drużyny. Przed sezonem trampkarze rozegrali 6 sparingów. Dwa pierwsze z drużynami będących na obozie w Choceniu na obiektach GOSIR, a więc GKS Bełdno i AP Brda Bydgoszcz. Kolejnym sparing partnerami byli Piast Bądkowo, Ziemowit Osięciny(junior Młodszy), Kujawiak Kowal oraz Kujawianka Izbica Kujawska(junior Młodszy) Oto wyniki:

Unia Choceń - GKS Bełdno 3-2 Kacper Waligórski 2 Mateusz Paprocki

Unia Choceń - AP Brda Bydgoszcz 5-1 Mateusz Paprocki 2 Gracjan Urbański 2 i ?

Piast Bądkowo - Unia Choceń 1-1(0-0) Jakub Feliniak

Unia Choceń - Ziemowit Osięciny(junior Młodszy) 1-4(1-3) Gracjan Urbański

Kujawiak Kowal - Unia Choceń 1-1(1-0) Adam Dankowski

Unia Choceń - Kujawianka Izbica Kujawska(junior Młodszy) 0-8(0-4)

Po reorganizacji rozgrywek młodzieżowych trampkarze zagrają w IV lidze okręgowej młodzika grupa II podokręg Włocławek. Rywalami naszego zespołu będą Lech Dobre, Start Radziejów, Zjednoczeni Piotrków Kujawski i 3 drużyna Lidera Włocławek. Przed sezonem wycofała  się Kujawianka Izbica Kujawska. Na jesieni drużyna zagra mecz i rewanż z każdym z tych zespołów, a drużyny, która wygra tą rywalizację awansuje do III ligi by na wiosnę w niej grać. Do drużyn IV ligowych dołączy wiosną spadkowicz z III ligi.

Młodzicy miesiąc później bo sierpniu rozpoczęli przygotowania do sezonu jesiennego. Treningi odbywają się we wtorki i czwartki o godzinie 17. Kadrę opuścił rocznik 2004, który przeszedł do trampkarzy. Nikt nowy nie przyszedł, oprócz Macieja Mikołajczyka, który dołączył do zespołu pod koniec okresu przygotowawczego, a wcześniej w okresie zimowym trenował z drużyną na hali. na dzień dzisiejszy kadra młodzika wygląda następująco: Bartosz Przybyszewski, Tymoteusz i Aleksander Kwiatkowscy, Kacper Ciesielski, Marcel Klonowski, Adam Pradun, Piotr i Łukasz Wojciechowscy, Kacper Skonieczny, Cezary Jarecki, Adam Lewandowski, Damian Gołębiewski. Z uwagi na to, że w tym sezonie nie będzie ligi orlika zawodnicy tej grupy będą stopniowo próbowani do drużyny młodzika. W chwili obecnej są to Kornel i Wiktor Lewandowscy. Grupę orlika tworzą Łukasz Michalak, Sebastian Herman, Franciszek Piętowski, Marcel Wojciechowski, Marcel Więcławski, Jakub Wojtczak oraz nowi Wojciech Nejman i Paweł Maciejewski.

Młodzicy również rozegrali 6 sparingów pierwszy z obozowiczami z Bydgoszczy AK Brada potem z Piastem Bądkowo, AP Młody Lubień, Kujawiakiem Kowal, Kujawianką Izbica Kujawska oraz GKS Baruchowo. Oto wyniki:

Unia Choceń - AP Brda Bydgoszcz 0-2

Piast Bądkowo - Unia Choceń 1-6(0-4) Tymoteusz Kwiatkowski 2 Kacper Ciesielski 2 Adam Pradun Marcel Klonowski

Unia Choceń - AP Młody Lubień 3-0(2-0) Tymoteusz Kwiatkowski 2 Kacper Ciesielski

Unia Choceń - Kujawiak Kowal 1-10 Aleksander Kwiatkowski

Unia Choceń - Kujawianka Izbica Kujawska 4-4(2-2) Maciej Mikołajczyk Tymoteusz Kwiatkowski 2 Kacper Ciesielski

GKS Baruchowo - Unia Choceń 0-3 Tymoteusz Kwiatkowski Piotr Wojciechowski Marcel Klonowski

Podobnie jak w trampkarzach młodzicy będą grali IV okręgowej lidze młodzika grupa II podokręg Włocławek. te same zasady gry oraz spadku i awansu, tylko inne drużyny. Młodzicy zagrają z Łokietkiem Brześć Kujawski, MGKS Lubraniec, WAP Włocławek, Zgodą Chodecz(będą derby) oraz dokoptowaną tuż przed sezonem LTP Lubanie. Trampkarze mając 5 4 zespoły mają 2 pauzy, natomiast młodzicy grają pełne 10 spotkań. Jak poradzą sobie zespoły w nowych ligach przekonamy się niebawem czy lepiej niż w poprzednim sezonie.