Treningii,Turnieje, Sparingii

Po zakończeniu sezonu ligowego młodzicy choceńskiej Unii przenieśli się na halę, gdzie trenowali cały okres zimowy. treningi odbywały się dwa razy w tygodniu we wtorek i piątek o 16. Zarówno młodzicy jak i niższe grupy wiekowe brały udział w licznych turniejach halowych odbywających się W Choceniu i pobliskich miejscowościach.

W listopadzie roczniki 2003,2004 oraz 2007 i niższe pojechały na cykl turniejów 'Cuiavia Cup" organizowanych przez klub ASPN Viking Aleksandrów Kujawski. Rocznik 2003 uplasował się na 11 miejscu wygrywając z Vikingiem 2-0. W grupie zawodnicy rywalizowali z GLKS Cis Cekcyn 0-4, KS Kujawiak I Kowal 1-6 Fabek i GLKS Wicher I Wielgie 0-3. Rocznik 2004 zrobił prawdziwą furorę na tym turnieju, bo mało tego, że go wygrał to odprawił z kwitkiem naprawdę klasowe drużyny. Unia w tym turnieju wystawiła 2 drużyny, z tym że pierwsza występowała pod nazwą UKS Tajfun Śmiłowice. Miało to związek z pozyskaniem funduszy na ten turniej z innego źródła niż klub i dlatego zespół pojechał jako szkoła Śmiłowice. Unia Choceń zajęła 9 miejsce pokonując ASPN Viking II Aleksandrów Kujawski 1-0 Natomiast zwycięscy pokonali ASPN Viking II Aleksandrów Kujawski 2-0 2 bramki Tymka Olimpię Grudziądz 3-1 bramki Igor,Skwarek i Damek. Zremisowali z Gwiazdą II Bydgoszcz 0-0 i UKS GOL I Brodnica 1-1 bramka Olek W półfinale pokonali Włocłavię 1-0 bramka Skwarek, natomiast w finale w regulaminowym czasie był remis z UKS GOL I Brodnica 1-1 bramka Damek. O zwycięstwie przesądziły karne w których nasi wygrali 2-1. Z kolei Unia grała z ASPN Viking II Aleksandrów 1-1 Kacper Ciesielski Włocłavia Włocławek 0-2 UKS GOL II Brodnica 0-3 Gwiazda I Bydgoszcz 0-3  Z kolei rocznik 2007 zajął 6 miejsce rywalizując z Pomorzaninem I Toruń, Jutrzenką Bychylew, Dwunastką Włocławek 0-0 i Galaxy Inowrocław. Na koniec 2015 młodzicy zagrali halowy sparing z Kujawiakiem Kowal, który minimalnie przegrali 5-6 oraz pojechali 2 dwiema drużynami na świąteczny turniej do Chodcza. Grając każdy z każdym pierwsza drużyna zajęła 1 miejsce, a druga 3. Rywalami były dwie drużyny Zgody Chodecz oraz Nałęcz Babiak. Najlepszym zawodnikiem turnieju i strzelcem 5 bramek został Michał Walewicz. Oto wyniki naszych drużyn. NAŁĘCZ - ŚMIŁOWICE 0-0 , ZGODA I - UNIA 5-0 ŚMIŁOWICE - ZGODA I 3-1 , UNIA - ZGODA II 2-1, ŚMIŁOWICE - UNIA 4-3, NAŁĘCZ - UNIA 2-2 , ZGODA II - ŚMIŁOWICE 1-4.

W styczniu roczniki 2003,2004,2006i 2007 brały udział w turniejach "Lider Winter Kids Cup" organizowanych przez UKS Lider Włocławek na Hali Mistrzów. Rocznik 2003 i 2004 zajęli odpowiednio 10 i 8 miejsce. Drużyny rywalizowały z UKS LIder Włocławek 3-1, Elana Toruń II 0-1, Mazur Gostynin 1-8, BKS Bydgoszcz 0-6 Orzeł Służewo 0-1 Rocznik 2006 zajął wysokie 4 miejsce przegrywając w półfinale z Unią Janikowo i o 3 miejsce z Soccer Delta Słupno. Rocznik 2007 zajął 9 miejsce grając z  Lider Włocławek I, Pomorzanin Toruń, Soccer Słupno, WAP Włocławek i Lider Włocławek II.

Roczniki 2003 i 2004 bralli udział w turnieju o Puchar Burmistrza Lubrańca zajmując 4 miejsce. Oto wyniki:UNIA CHOCEŃ - START RADZIEJÓW 3 : 0 2 Skwarek Damek ZGODA CHODECZ - UNIA CHOCEŃ 1 : 1 samobójcza MGKS LUBRANIEC - UNIA CHOCEŃ 4 : 1 Dorian Jabłoński KUJAWIAK KOWAL - UNIA CHOCEŃ 2 : 0 UNIA CHOCEŃ - KUJAWIANKA IZBICA 0 : 0

Aż 3 drużyny uczestniczyły w turnieju MAR-TOM CUP organizowanym przez KP Czarni Włocławek na hali w Choceniu. Drużyna Tajfuna Śmiłowice była druga, przegrywając w karnych z Młodą Włocławianką w finale. 9 była Unia Choceń II,a  Unia Choceń I była 11 Królem strzelców został Adam Dankowski 7 bramek. Oto wyniki Unii Choceń: Lider Włocławek 0-0 Tajfun Śmiłowice 0-4, Młoda Włocławianka 2-0 GKS Bedlno 0-2 Sadownik Waganiec 0-1 WAP Włocławek 2-0 Mikii i Waligórek Unii Choceń II: CSRIR Włocławek 0-1 SP1 Izbica Kujawska 0-1 Lider II Włocławek 0-1 Kujawiak Kowal 1-3 Wiktor WAP 2-1 Wiktor, Olek Lider Włocławek 1-0 Wiktor Tajfun: Sadownik Waganiec 3-0 Unia Choceń 4-0 GKS Bedlno 2-0 Lider Włocławek 4-0 Młoda Włocławianka 1-0 Kujawiak Kowal 5-0 Młoda Włocławianka 0-0 k1-3

Podsumowując występy we wszystkich turniejach jak na pierwszą grę zawodników na hali wypadły bardzo dobrze. Różnorodność rywali z bardzo znanych klubów i i miast(kujawsko-pomorski,łódzkie,wielkopolskie i warmińsko mazurskie) i kontakt z nimi naszych zawodników na pewno zaprocentuje w przyszłości

Unia zagrał również 1 sparing na powietrzu, rywalem był Lider Włocławek, a w naszej drużynie zagrało kilku zawodników Lidera. Wynik Końcowy 1-1. 19 marca najmłodszych czeka jeszcze turniej na hali w Choceniu organizowany przez szkółkę Michała Rosiaka. A nasi ligowcy zagrają 8 marca z Kujawianką Izbica Kujawska 16 marca z Liderem Włocławek 22 marca z Kujawianką Izbica Kujawska i 29 marca z LTP Lubanie